روش انتخاب نام مناسب دامنه

کد راه اندازی وب سایت: 3

تاریخ: شنبه< هفتم اردیبهشت ماه 1398

انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت، یکی از مهمترین مراحل برای راه اندازی کسب و کار عالی است. اگر قصد دارید یک تجارت آنلاین راه اندازی کنید، نام دامنه، یکی از مهمترین عوامل و رمز موفقیت است. در این مقاله نکات مهمی که باید قبل از انتخاب نام دامنه مورد توجه قرار گیرند معرفی می گردند و به شما کمک می کند برای وب سایت خود نام دامنه مناسبی تهیه نمایید.

کوتاه و جذاب

نام دامنه ها می بایست بسیار کوتاه باشد. هرچه نام دامنه شما کوتاه تر باشد مردم آن را راحت تر به یاد خواهند سپرد. دامنه کوتاه دامنه باعث راحت تایپ کردن، بخاطر سپردن، گفتن و به اشتراک گذاری خواهد شد.

 

نام بامعنا

نام دامنه هایی که داری معنا و مفهوم می باشند تاثیر بالایی در بخاطرماندن کاربران دارند.

 

نام دامنه مرتبط با عنوان تجاری شما

نام دامنه جهت معرفی عنوان تجاری شما می باشد و این نام می بایست با برند شما یکی و یا نزدیک به آن باشد.

 

خوانده شدن و نوشته شدن یک جور باشد

کلمه انتخاب شده بهتر است به همان صورتی که نوشته می شود خوانده شود و وقتی کاربر می خواهد نام دامنه بخاطر سپرده را وارد نماید با مشکل چند جور نوشته شدن مواجه نگردد.

 

کپی برداری ممنون

استفاده از دامنه های مشابه با برندهای موجود خودداری نمایید. زیرا کاربر را گیج کرده و درنهایت نتیجه ذهنی می گیرد که آن دامنه اصلی برند اصل هستید و شما یک کپی کار از آن هستید.

 

کدام پسوند دامنه را انتخاب کنیم؟

همیشه از پسوندهای شناخته شده استفاده کنید. پسوندهای com و ir برای ایران مناسب می باشند . پسوند com شناخته ترین و قابل دسترس ترین دامنه ممکن میباشد. اگر دامنه com پر بود می بایست دامنه ir خریداری نمایید.

 

ارسال نظر